چرا همچنان جاوا اسکریپت برای یادگیری جذاب است؟

چرا همچنان جاوا اسکریپت برای یادگیری جذاب است؟

۰۰/۴/۲۹ سه شنبه


همان‌طور که می‌دانید جاوا اسکریپت (JavaScript) نوعی زبان برنامه‌ نویسی است که برنامه نویسان به کمک آن برنامه‌هایی برای دسکتاپ، گوشی، بازی و انواع سرورها طراحی می‌کنند.

به دلیل کاربرد بسیار گسترده این زبان بسیاری از افراد تمایل دارند تا به یادگیری جاوا اسکریپت بپردازند. از آن جایی که با کمک این زبان مهم برنامه نویسی می‌توان برنامه‌های مختلفی را طراحی کرد، فرصت‌های شغلی زیادی برای برنامه نویسان فراهم شده است.

در نتیجه افراد می‌توانند برای پول در آوردن و کسب درآمد از زبان برتر برنامه نویسی یعنی JS استفاده کنند.

امروزه با پیشرفت علم و روی کار آمدن زبان‌های مختلف برای برنامه نویسی، بسیاری از افراد تصور می‌کنند که JavaScript قدیمی شده است. در ادامه دلایلی را بررسی می‌کنیم که با خواندن آن‌ها متوجه می‌شوید چرا این زبان همچنان زبان برتر در زمینه برنامه نویسی است. تا انتها با ما همراه باشید.

یادگیری آسان

یادگیری جاوا اسکریپت بسیار راحت است، زیرا این زبان از زبان‌های سطح بالا به شمار می‌رود و در آن هیچ خبری از جزئیات پیچیده ماشین‌ها نیست. به همین دلیل افراد می‌توانند با خیال راحت به یادگیری آن بپردازند.

علاوه بر این افراد بدون نیاز به هیچ توسعه دهنده‌ای می‌توانند کدهای خود را با مرورگر به‌صورت مستقیم به اجرا در بیاورند. این مورد به‌تنهایی باعث شده است تا بسیاری از افراد مبتدی به یادگیری این زبان روی بیاورند.

سرعت

در گذشته سرعت JS کم بود، زیرا این زبان قابلیت انعطاف بسیار بالایی دارد و ماشین برای فهم تعاریف به ارجاعات زیادی نیاز داشت.

با این‌حال با به وجود آمدن محیط‌های Node.js سرعت این زبان افزایش پیدا کرد و بیشتر افراد روی این ویژگی تمرکز کردند تا بتوانند از قابلیت‌های آن برای نوشتن برنامه بهره ببرند.

علاوه بر موارد گفته شده برای برنامه نویسی فرانت اند نیز می‌توان از جاوا اسکریپت استفاده کرد و سرعت آن بستگی زیادی به فریمورک دارد.

جامعه آماری استفاده کنندگان جاوا اسکریپت

تعداد افرادی که با یک زبان برنامه نویسی کار می‌کنند از اهمیت بالایی برخوردار هستند، زیرا هر چه تعداد این افراد بیشتر باشند از طرف برنامه پشتیبانی‌های بیشتری دریافت می‌شود. از طرفی توسعه دهندگان نیز از یکدیگر حمایت می‌کنند.

در نتیجه توسعه دهنده برنامه‌های کاربردی و ابزارهای متنوعی می‌سازد تا کار با این زبان برنامه نویسی آسان‌تر شود و افراد زیادتری به یادگیری جاوا اسکریپت علاقه نشان دهند.

کسب درآمد

با توسعه و پیشرفت کسب‌وکارهای آنلاین، تقاضا برای توسعه دهندگان JS افزایش پیدا کرده است. به‌عنوان مثال می‌توانیم بگوییم در سایت Angel List که محل معتبری برای حضور استارتاپ‌ها، سرمایه‌گذاران فرشته و کارجویان است، جاوا اسکریپت از جمله پر تقاضاترین مهارت‌ها به شمار می‌رود.

به همین خاطر فرصت‌های شغلی زیاد و مختلفی در این زبان برای افراد متخصص در این حوزه فراهم است و افراد می‌توانند به‌راحتی با استفاده از آن به درآمد برسند.

قدرت‌مند بودن

سایت‌هایی از جمله اوبر، نتفلیکس، پی پال، لینکداین و غیره براساس JS و بر پایه Node.js طراحی شدند. در واقع بسیاری از وب‌سایت‌های بزرگ و معتبر دنیا بر همین اساس ساخته شده‌اند و پایه آن‌ها JavaScript است.

جاوا اسکریپت و توسعه رابط کاربری

همه ما به‌خوبی می‌دانیم که رابطه کاربری و بهبود آن چه اهمیتی دارد و به همین دلیل همیشه دنبال راه‌هایی هستیم تا رابط کاربری را بهتر کنیم.

افراد می‌توانند با یادگیری جاوا اسکریپت برای سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خود رابط کاربری استاندارد و جذابی طراحی کنند، زیرا JS می‌تواند با سرعت، کیفیت بالا و به ‌آسانی این کار را انجام دهد.

 

مقاله‌های زیر را نیز از دست ندهید:

 آیا برنامه نویسی وب برای من مناسب است؟

یادگیری برنامه نویسی، سریع و بدون درد و خونریزی


برای کامنت گذاشتن، وارد حساب کاربری خود شوید
نظرات بیشتر

در حال انجام عملیات

-1